Agata Szymendera

Coach dziecięcy, rodzicielski, mentor, ekspert…

Moja historia

Mam na imię Agata. Jestem szczęśliwym człowiekiem, radosną optymistką, patrzącą z wiarą we wszystko co mnie otacza. Uwielbiam ludzi, słońce, podróże, gorzką czekoladę i pracę z drugim człowiekiem. Jestem kochającą i kochaną żoną, dumną mamą dorosłej już Kornelii i nastoletniego Tymoteusza. Wewnętrzne ciepło, cierpliwość i niesamowita umiejętność kontaktu i współpracy z drugim człowiekiem sprawiły, że dziś spełniam się zawodowo jako Coach Dziecięcy, Młodzieżowy  i Rodzicielski. Jestem absolwentką akredytowanego przez ICF międzynarodowego programu The Art and Science of Coaching w Erickson College International, realizowanego przez Wszechnicę Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ukończyłam również Szkołę Tutorów prowadzoną przez Collegium Wratislaviense we Wrocławiu. Profesjonalną wiedzę zdobywałam również podczas specjalistycznych kursów, które wzbogaciły mój warsztat coacha rozwoju emocjonalnego dzieci i młodzieży. Wspieram rodziny w harmonijnym rozwoju, a rodziców w niezwykłym dziele jakim jest wychowanie dzieci.
Inspirowana chęcią zmieniania świata na lepszy, uczę dzieci ponadczasowych kompetencji takich jak: budowanie poczucia własnej wartości, umiejętność wyznaczania sobie celów i dążenia do nich, asertywności, empatii, współpracy w grupie i wielu innych przydatnych w życiu umiejętności. Pomagam w odkryciu i realizacji indywidualnych pasji i talentów dzieci. Wszystko po to by były radosne, szczęśliwe oraz świadome własnych możliwości. Moje warsztaty „Coaching rodzicielski” wzbogaciły również ofertę edukacyjną Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu.

Współpracuję z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Poznaniu i sześcioma Ośrodkami Pomocy Społecznej w powiecie poznańskim. W ramach unijnych projektów „Kameleon- zmieniam się” i „Razem Lepiej – Działania na rzecz dostępu do usług opiekuńczych i przeciwdziałania  umieszczaniu dzieci w pieczy zastępczej w pow. poznańskim, pomogłam już ponad 100 rodzinom, zagrożonym przeniesieniem dzieci do pieczy zastępczej oraz 36 rodzinom zastępczym.

 

 

.

„SZCZĘŚLIWI RODZICE WYCHOWUJĄ SZCZĘŚLIWE DZIECI”

Moim marzeniem jest, by wszyscy byli szczęśliwi. Uważasz, że to niemożliwe? Głęboko wierzę, że można na każdym etapie swojego życia przejąć nad nim kontrolę i zmienić je na takie jakiego pragniemy. Im wcześniej zaczniemy rozwijać swoją samoświadomość, tym szybciej i łatwiej osiągniemy wszystko to, o czym marzymy.

 

Moje certyfikaty

Moje wykształcenie

 

Dowiedz się więcej

Moje książki

MUSISZ WIEDZIEĆ, ŻE... dla córki

Porozmawiajmy o tym co jest w życiu ważne. Co mam zrobić, by wyrosnąć na dobrego i wartościowego człowieka?

Zobacz

MUSISZ WIEDZIEĆ, ŻE... dla syna

Naucz dziecko jak budować dobre relacje z rówieśnikami i tego jak dokonywać właściwych życiowych wyborów.

Zobacz

Mój udział w programach telewizyjnych i radiowych.

Wystąpienie podczas Ligi Kobiet

Aktywnie na rzecz fundacji "Mam Marzenie"

 

Warsztat rodzicielski

 


Moje rozmowy ze sławnymi ludźmi sukcesu.