Agata Szymendera

Coach dziecięcy, rodzicielski, mentor, ekspert…

Moja historia

Mam na imię Agata. Jestem szczęśliwym człowiekiem, radosną optymistką, patrzącą z wiarą we wszystko co mnie otacza. Uwielbiam ludzi, słońce, podróże, gorzką czekoladę i pracę z dziećmi. Jestem kochającą i kochaną żoną, dumną mamą piętnastoletniej Kornelii, duszy po stokroć artystycznej i jedenastoletniego Tymka, zapalonego piłkarza, a także miłośnika gier komputerowych. Wewnętrzne ciepło, cierpliwość i niesamowita umiejętność kontaktu i współpracy z dziećmi sprawiły, że dziś spełniam się zawodowo jako Coach Dziecięcy i Rodzicielski. Jestem absolwentką akredytowanego przez ICF międzynarodowego programu The Art and Science of Coaching w Erickson College International, realizowanego przez Wszechnicę Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ukończyłam również Szkołę Tutorów prowadzoną przez Collegium Wratislaviense we Wrocławiu. Profesjonalną wiedzę zdobywałam również podczas specjalistycznych kursów, które wzbogaciły mój warsztat coacha rozwoju emocjonalnego dzieci. Jestem trenerem szczęścia.
 Wspieram rodziny w harmonijnym rozwoju, a rodziców w niezwykłym dziele jakim jest wychowanie dzieci. Inspirowana chęcią zmieniania świata na lepszy, uczę dzieci ponadczasowych kompetencji takich jak: budowanie poczucia własnej wartości, umiejętność wyznaczania sobie celów i dążenia do nich, asertywności, empatii, współpracy w grupie i wielu innych przydatnych w życiu umiejętności. Pomagam w odkryciu i realizacji indywidualnych pasji i talentów dzieci. Wszystko po to by były radosne, szczęśliwe oraz świadome własnych możliwości. Moje warsztaty „Coaching rodzicielski” wzbogaciły również ofertę edukacyjną Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Współpracuje z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Poznaniu i sześcioma Ośrodkami Pomocy Społecznej w powiecie poznańskim. W ramach unijnych projektów „Kameleon- zmieniam się” i „ Razem Lepiej – Działania na rzecz dostępu do usług opiekuńczych i przeciwdziałania  umieszczaniu dzieci w pieczy zastępczej w pow. poznańskim.”, pomogłam już ponad 70 rodzinom.

„SZCZĘŚLIWI RODZICE WYCHOWUJĄ SZCZĘŚLIWE DZIECI”

Moim marzeniem jest, by wszyscy byli szczęśliwi. Uważasz, że to niemożliwe? Głęboko wierzę, że można na każdym etapie swojego życia przejąć nad nim kontrolę i zmienić je na takie jakiego pragniemy. Im wcześniej zaczniemy rozwijać swoją samoświadomość, tym szybciej i łatwiej osiągniemy wszystko to, o czym marzymy.

 

Moje certyfikaty


Moje książki

MUSISZ WIEDZIEĆ, ŻE... dla córki

Porozmawiajmy o tym co jest w życiu ważne. Co mam zrobić, by wyrosnąć na dobrego i wartościowego człowieka?

Zobacz

MUSISZ WIEDZIEĆ, ŻE... dla syna

Naucz dziecko jak budować dobre relacje z rówieśnikami i tego jak dokonywać właściwych życiowych wyborów.

Zobacz

Mój udział w programach telewizyjnych i radiowych.

TVN Style "Miasto Kobiet"

Radio Merkury - wywiad

 

TV ONTV Poznań program “Open night”

Podkast - Jak wychować pewne siebie i empatyczne dziecko?

 

 


Moje rozmowy ze sławnymi ludźmi sukcesu.