Każdy tata o Dniu Mamy powinien wiedzieć jedną najważniejszą rzecz, że:

Najbliższą mamą w jego otoczeniu jest mama jego dzieci i to jego zadaniem jest, by przygotować do tego święta swoje dzieci.

To takie proste, ale większość panów o tym nie pamięta. Mężczyźni zazwyczaj nie pamiętają o rocznicach, rodzinnych uroczystościach, datach urodzin, a jeśli już pamiętają to zapewne z Dniem Mamy, skojarzą przede wszystkim swoją mamę. Nie twierdzę, że to źle, ale w tym szczególnym dniu, tata powinien pomyśleć nie tylko za siebie, ale i za swoje dzieci. Dzieciaki o większości uroczystości dowiadują się od swoich mam. To ona przypomina i dba, by na dzień babci, babcia dostała laurkę, a na dzień dziadka, dziadek dostał zdjęcie uśmiechniętych wnuków.  No ale przecież mama nie będzie przypominać dzieciom o swoim święcie. Ona też chce, by ktoś zadbał o organizację tego dnia dla niej. Też chce się poczuć wyjątkowa.

Na Dzień Ojca sprzedaje się więcej prezentów niż na Dzień Mamy.

Dzień Ojca przypada 23 czerwca i większość dzieciaków już na kilka dni przed tą datą jest gotowa na to święto. Dlaczego? Bo dbają o to mamy!

Panowie pamiętajcie więc o Dniu Matki!

A teraz podpowiedź, z czego ucieszy się mama w dniu swojego święta!

  • żelazko!?- odpada;
  • zestaw nowych garnków!?- odpada;
  • a może nowy telefon!?- też odpada!!!

Laurka
Własnoręcznie zrobiona przez dzieci laurka lub prezent to super pomysł! Pod warunkiem, że wręczona będzie np. podczas rodzinnej kolacji przygotowanej przez męża i dzieci w domu lub w ulubionej restauracji mamy. Mama też chce się czasem poczuć wyjątkowo.

dzień matki

Bukiet kwiatów
Świetnie – pod warunkiem, że uświetni wieczór w klimatycznej kawiarni, gdzie mama może sobie wybrać najwspanialszy deser świata. Mamy uwielbiają kwiaty i słodkości.

16843723554_3b0143bb83_c

Vouchery dla mamy
Idealnie, bo jednym prezentem obdarujecie ją aż 20 raz, a każdy z prezentów dzieciaki mogą przygotować dla niej same. Cudowna sprawa. Mama zrozumie, jak wiele dzieciaki są w stanie dla niej zrobić, by poczuła się kochana i ważna. To prezent bliskości, miłości i oddania.

mama

Dzień Mamy – voucher Akatimi.

Do dziś wspominam moje ostatnie święto. Miłe chwile spędzona w gronie mi najbliższych osób, w malowniczej aurze zapachu cudnego bukietu kwiatów, przy pysznym ciastku w zaciszu naszego domu. Dostałam dwa vouchery, po jednym od każdego ze swoich dzieci. Ich wspaniały tata pomógł im to zorganizować. Zamarzyła mi się wtedy wieczorna kąpiel w wannie, taka wyjątkowa. Postanowiłam wykorzystać jeden z voucherów i poprosić mojego ośmioletniego synka Tymka o staranne jej przygotowanie. Zaskoczyły mnie świece, pachnące mydełka i relaksacyjna muzyka, o którą zadbał mój mały syn. Otrzymałam piękny niematerialny prezent. Syn w bardzo oryginalny sposób wyraził „Kocham Cię Mamo”.

Tatusiowie, to dla Was ważny dzień.  Stańcie na wysokości zadania. My mamy, trzymamy kciuki.

Agata Szymendera

Photo credit: lorenkerns via Foter.com / CC BY

Photo credit: Kimaz2412 via Foter.com / CC BY

Photo credit: lorenkerns via Foter.com / CC BY