Mgr Agata Szymendera – Coach Dziecięcy i Rodzicielski
Moje wykształcenie i doświadczenie
Wykształcenie:
- Absolwentka Mazowieckiej Wyższej Szkoły Humanistyczno – Pedagogicznej w Łowiczu.
- Absolwentka akredytowanego przez ICF międzynarodowego programu „The Art and Science of Coaching” w Erickson College International, realizowanego przez Wszechnicę Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
- Absolwentka Szkoły Tutorów prowadzonej przez Collegium Wratislaviense we Wrocławiu. ( Tutoring- bardzo efektywna metoda indywidualnego wsparcia podopiecznych.)
- Absolwentka programu „Neurolingwistyczne Programowanie w Edukacji”, organizowanego przez Wielkopolski Instytut Neurolingwistyki.
- Absolwentka szkolenia „Kinezjologia Edukacyjna „Brain Gym – Metoda dr Paula Dennisona i Gail Dennison”, zakończonego certyfikatem Polskiego Towarzystwa Kinezjologów i międzynarodowym certyfikatem Educational Kinesiology Foundation z Kalifornii w USA. ( Kinezjologia Edukacyjna, określana jest mianem „gimnastyki mózgu”) .
- Uczennica australijskiej Coach Dziecięcej i Rodzicielskiej Ronit Baras.
Doświadczenie:
W roku 2012 założyłam Akademię Kompetencji Rodzinnych „Fajna Rodzinka”. Jestem Coachem Dziecięcym i Rodzicielskim, Tutorem, Mentorem. Nazywam się również „trenerem szczęścia”.
Wspieram rodziny w harmonijnym rozwoju, a rodziców w niezwykłym dziele jakim jest wychowanie dzieci. Inspirowana chęcią zmieniania świata na lepszy, uczę dzieci ponadczasowych kompetencji na autorskich warsztatach grupowych „Mały Orzeł” lub indywidualnych sesjach coachingowych w Dziecięcej Szkole Latania „Niebolandia”.
Dla rodziców organizuję szkolenia z zakresu wychowania dzieci w ramach projektu „Fajna Rodzinka”, oraz indywidualne sesje mentorsko-coachingowe. Moje warsztaty „Coaching rodzicielski” wzbogaciły już kilkukrotnie ofertę edukacyjną Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu.
W roku 2016, wraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Swarzędzu poprowadziłam, w ramach unijnego projektu „ Kameleon – zmieniam się”.
80-cio godzinny program coachingu rodzicielskiego dla ośmiu rodzin z gminy Swarzędz.
Każda z rodzin zdobyła wg potrzeb min. następujące kompetencje:
- rozpoznawanie i nazywanie uczuć,
- kształtowanie samodzielności,
- konstruktywne rozwiązywanie konfliktów,
- skuteczne wyznaczanie granic dzieciom,
- konsekwencja w wychowaniu,
- organizacja czasu rodzinnego,
- realizowanie obowiązków na rzecz rodziny,
- zachęcanie I motywacja dzieci do działania,
- zwiększanie poczucia sprawstwa u dzieci,
- budowanie poczucia własnej wartości dziecka i rodzica,
- relacje między rodzeństwem,
- budowanie poczucia wspólnoty w rodzinie i inne.
W roku 2017, realizowałam kolejny, również 80-cio godzinny program Coachingu rodzicielskiego dla kolejnych ośmiu rodzin, podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej w Swarzędzu. ( W ramach obu projektów pracuję także z dziećmi, wg. potrzeb)
W roku 2017 i kolejno w roku 2018, wraz z Poznańskim Centrum Pomocy Rodzinie realizowałam projekt „Razem Lepiej. Działania na rzecz poprawy dostępu do usług opiekuńczych i przeciwdziałania umieszczania dzieci w pieczy zastępczej w powiecie poznańskim”. Projekt realizowany był po 10 spotkań (60-90 min) kolejno dla 30-stu, a następnie dla 24-ech rodzin z powiatu poznańskiego.
Od sierpnia 2020 roku rozpoczęłam realizację kolejnego projektu dla 8-miu rodzin, podopiecznych Ośrodka pomocy Społecznej w Swarzędzu.
Na przełomie roku 2020/ 2021 realizowałam kolejny projekt dla 8-miu rodzin, podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej w Swarzędzu.
Od sierpnia 2021 do grudnia 2022, zlecono mi także realizację kolejnego projektu unijnego, dla 36 rodzin zastępczych, podopiecznych Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Poznaniu. Dla każdej z rodzin przewidziano 10 sesji coachingu rodzinnego wspierającego kompetencje każdego z jej członków.
Wystąpienie podczas Ligi Kobiet

Aktywnie na rzecz fundacji "Mam Marzenie"

Warsztat rodzicielski
